Κυριακή 18 Μαρτίου 2012

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΔΡΩΝ.

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ -ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 80-79 (73-73 κ.α.)Δεκάλεπτα: 19-12, 32-28, 52-60, 73-73, 80-79
 Στο έξτρα πεντάλεπτο της παράτασης κρίθηκε το ντέρμπι ανάμεσα στην Ελευθερούπολη και τουςΤιτάνες με νικήτρια τη πρώτη. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πολύ κοντά σε μια νίκη που θα ήταν πολύτιμη γιαυτούς αλλά 3’’ πριν τη λήξη του κανονικού αγώνα και ενώ το σκορ ήταν 70-73 πέτυχε τρίποντο οΣτεφανίδης για τους γηπεδούχους και έστειλε τον αγώνα στη παράταση όπου επικράτησαν οι παίκτες τουΟζγουρίδη.

Διαιτητές: Λόρτος-Κοϊμτζόγλου
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ (Οζγουρίδης): Κηπουρός 5 (1), Κακλαμάνος 2, Παυλίδης 2, Δενδρινός 11, Στεφανίδης 10 (1), Γιαχανατζής 14 (1), Βαλαβανίδης 7, Κουτσογιάννης 13, Λιβησιάνος 3, Καλλινικίδης, Καρατσομπάνης 13.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡ. (Γρηγοριάδης): Θεοδωρίδης, Μανιώτης 23 (3), Καραϊσκάκης 7, Μελισσαρίδης Σ. 5 (1), Μούκας 13 (1), Μελισσαρίδης Λ. 14 (4), Τοσουνίδης, Γουδούτσης 2, Εξουζίδης 15