Σελίδες

ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Δευτέρα 19 Μαρτίου 2012

Παμπαίδες Α' : 2η συνεχόμενη νίκη για τους Τιτάνες

Σε αγώνα που έγινε χτες το βράδυ στο ΔΓΑ Δράμας οι Τιτάνες συνέχισαν με νίκη την πορεία τους στο πρωτάθλημα, επικρατώντας
αυτή τη φορά με 62-26 της ομάδας της Αγίας Βαρβάρας.
Η δραμινή ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά το παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί με 18-2 στο 1ο δεκάλεπτο.
Παρόμοιο σκηνικό και στο 2ο 10λεπτο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν για το καλύτερο δυνατό, με πολύ καλές ενέργειες κι από τις δυο πλευρές με την πλάστιγγα όμως να γέρνει και πάλι υπέρ των Τιτάνων.
Στο 3ο μέρος είχαμε ισορροπημένο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες με αρκετή αστοχία και κακές επιλογές, ενώ στο 4ο 10λεπτο πήραν τον έλεγχο και πάλι οι γηπεδούχοι διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 62-26.

3η αγωνιστική:   ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ ΚΑΒΑΛΑΣ   62-26

Δεκάλεπτα: 18-02, 40-12, 50-22, 62-26.
Τιτάνες (Θεοδοσιάδης): Γαϊτάνης 6 (3ασ.), Οικονόμου 4 (3ασ.,5κλ.), Κωστακίδης 2, Κακατσίδης 8,  Παρλακίδης 4 (2ασ.), Δημούδης 6, Κολοβής 14 (2κλ.), Χατζόπουλος (2κλ.), Κωνσταντινίδης 4 (2κλ.), (2κλ.), Παναγιώτου 4 (3ρ.,2κλ.,1κ.), Γιεδίκης 10 (7ρ., 3κλ.).
Αγ. Βαρβάρα (Ζαρζαβατσίδης): Καραγιάννης 1, Φουρλής 17, Χιόνης, Λυμπεράκης, Μπουράκης 3, Γιαμαλής 2, Κωνσταντάρας 2, Πελτέκης, Αργυρέλης, Αναστασιάδης, Κοζανίδης 1, Χατζηγιαννάκος.