ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄2 ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ  57-71  ΡΟΥΠΕΛ

ΖΟΡΙΣΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ!

Το sport-sidirokastro βρέθηκε στην Δράμα,δυστυχώς όμως δεν μετέδωσε live το παιχνίδι λόγω τεχνικών προβλημάτων.

Το Ρούπελ κατάφερε να πάρει ακόμη μια νίκη και έφτασε τις 5 σε 6 παιχνίδια παραμένοντας με αυτό τον τρόπο στην 1η θέση με 11 βαθμούς.Οι ελάχιστοι φίλαθλοι που παρακολούθησαν το παιχνίδι ήταν τυχεροί καθώς σχεδόν όλα τα σουτ έβρισκαν στόχο.Αξιοσημείωτο ότι το Ρούπελ είχε 6/20 βολές και 7/20 τρίποντα.Το Ρούπελ μπήκε νωθρά και βρέθηκε να χάνει με 8-1 ωστόσο αντέδρασε και έκλεισε την περίοδο στο +2 (11-13).Στην 2η περίοδο το Ρούπελ έκλεψε πολλές μπάλες πήγε στον αιφνιδιασμό αλλά η ευστοχία στα σουτ που επιχείρησαν οι γηπεδούχοι δεν άφησαν την ομάδα μας να ξεφύγει πάνω από 6 πόντους στο ημίχρονο (29-35).Το Ρούπελ συνέχισε την καλή δουλειά στο 3ο δεκάλεπτο και αύξησε την διαφορά στο +11 (41-52).Λίγο έλειψε να γίνει θρίλερ το παιχνίδι καθώς οι Δραμινοί με 2 συνεχόμενα τρίποντα μείωσαν σε 50-54,ωστόσο το τρίποντο στο 33΄ του πολύ έμπειρου Γρεασίδη ήταν αρκετό έτσι ώστε να τελειώσει το παιχνίδι.Κορυφαίος ο Τοπολίγκας με 25 πόντους.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ:11-13,29-35(18-22),41-52(12-17),57-71(16-19).

ΔΟΞΑΤΟ ΔΡΑΜΑΣ(ΓΙΕΤΕΡΙΔΗΣ):ΚΟΤΣΑΚΛΙΔΗΣ 7(1),ΜΑΛΜΠΑΝΤΗΣ 2,ΜΑΖΑΡΑΚΗΣ 11(1),ΒΙΔΑΚΗΣ 6(1),ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ 13(1),ΚΟΠΑΡΑΝΗΣ 6,ΓΙΕΤΕΡΙΔΗΣ 11(2),