ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Κυριακή 7 Απριλίου 2013

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΙΤΑΝΩΝ: Σπουδαία νίκη εκτός με Ένωση

Τελική Φάση πρωταθλήματος ΕΚΑΣΑΜΑΘ

Σημαντική νίκη πέτυχε η παιδική ομάδα των Τιτάνων για την τελική φάση, με αντίπαλο τη δυνατή και πάντα επικίνδυνη ομάδα της Ένωσης Κ. και μάλιστα μέσα στην Καβάλα.
Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι στο 1ο δεκάλεπτο, η Δραμινή ομάδα έχτισε σταδιακά μια διαφορά 11 πόντων που γρήγορα όμως μειώθηκε, με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο με +6 (32-38).
Παρόμοιο σκηνικό και στην επανάληψη, όπου οι Τιτάνες διατηρούσαν συνεχώς το προβάδισμα χωρίς όμως να μπορούν να ανεβάσουν τη διαφορά σε επίπεδα ασφαλείας, έχοντας απέναντί τους μια δυνατή ομάδα που προσπάθησε μέχρι τέλους, με πάθος, για τη νίκη.
Όμως, για ένα ακόμη παιχνίδι, "μίλησε" η ψυχή των Τιτάνων, οι οποίοι παρόλο που είδαν τη διαφορά στο 4ο δεκάλεπτο να μειώνεται ακόμη και στους 3 πόντους, αντέδρασαν ψύχραιμα, με καλές επιλογές και ευστοχία στις βολές και πήραν τελικά μια σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Σάββατο 06/04/13 Ώρα 16:00 Γήπεδο ΔΑΚ Καβάλας

Προτελευταία αγωνιστική (Γ' φάση)ΕΝΩΣΗ - ΤΙΤΑΝΕΣ  58-68 (32-38)

Δεκάλεπτα: 16-17, 32-36, 46-52, 58-68.
Ένωση (Ζαρζαβατσίδης): Αποστολίδης 3, Παυλίδης 12(2), Κωνσταντάρας, Χατζηγιαννάκος, Μπάμπουλης, Μαδεμλής 11, Σαρίκογλου, Γαλανόπουλος 12, Αργυρέλης, Τανατζής 8(1), Παντόπουλος 6, Σαμαράς 6.
Τιτάνες (Θεοδοσιάδης): Γαϊτάνης 12(2), Οικονόμου, Θεολογίδης 2, Κακατσίδης 3(1), Γρηγοριάδης 29(2), Παρλακίδης 4, Δημούδης 4, Κολοβής, Μαδεμλής, Σαββαΐδης, Πολίτης 3, Γιεδίκης 11.

Στο άλλο παιχνίδι της τελικής φάσης, ο Αρίωνας επικράτησε του Πανσερραϊκού με 8 πόντους διαφορά, μέσα στην Ξάνθη (58-50).