Τρίτη 2 Απριλίου 2013

Κορασίδες ΤΙΤΑΝΩΝ

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΑΣΠΙΣ ΑΠΣ ΞΑΝΘΗΣ 39-31(ημ21-18)
Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στην τελική φαση κοριτσιών της Ε.ΚΑ.Σ.ΑΜΑΘ οι "μικρές" των Τιτανων που κέρδισαν την αντίστοιχη ομάδα της Ξάνθης σχετικά εύκολα με σκορ 39-31.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τροπο,αφού οι ομάδα της Ξάνθης έβαλε μονο 3ποντους και αμέσως δημιουργήθηκε μια διάφορα των 10 πόντων.Στο δεύτερο δεκάλεπτο η άμυνα των Τιτανων χαλάρωσε  και η διάφορα στο ημίχρονο μειώθηκε στους 3ποντους.Στο δεύτερο ημίχρονο με καθαρό μυαλό και καλη άμυνα ξεκαθάρισε το παιχνίδι και κατέληξε νικηφόρα για τη Δραμινη ομάδα.
Επόμενος αγώνας το Σάββατο 6/4 στην Κομοτηνή με αντίπαλο τον τοπικό ΓΑΣ.Αναλυτικα:
Τιτανες Δραμας(Μυλωνα)Ευθυβουλη,Κιλιμτσιδου,Χατζησαββα 1,Καριωτου Μ,Γαιτανιδου 8,Σταικου 9(1),Γουδουτση,Παλλα 4,Φουντα 8,Αλεξοπουλου,Κολοκυθα 2,Αρσενογλου 7.
Ασπις ΑΠΣ Ξανθης(Καρα Αχμετ)Καρακατσανη 6,Ζιωγα 7(1),Γαρουφαλη,Ομερογλου 1,Αλατζα,Παπαϊωάννου 7,Αραμπατζη,Μεχμέτ ουστα 2,Χιλιωτη,Βουδουρη,Μαμαλιγκατζη 6,Γκιργκιζα.