Τετάρτη 5 Οκτωβρίου 2011

ΚΑΟΔ.

ΕΧΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟΚ Ο ΚΑΟΔ.
Υγιεινό περίπατο έκανε ο ΠΑΟΚ στη φιλική αναμέτρηση με τον ΚΑΟΔ. Η ομάδα του Σούλη Μαρκόπουλου ήταν σαφώς ανώτερη από τους αντιπάλους της και κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 76-51, κάνοντας επίδειξη δύναμης λίγες ημέρες πριν από την αναμέτρηση με τον Ίκαρο Καλλιθέας για το κύπελλο.

Από το ξεκίνημα οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και τελείωσαν το πρώτο δεκάλεπτο στο +16 (23-7). Γκορί και Γκίντενς ήταν εξαιρετικοί αλλά η διαφορά στο τέλος του ημιχρόνου έπεσε στο 36-23.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να βασίζεται σε αυτούς του δύο αλλά και τον Στίγκερς, παίζοντας παράλληλα πολύ καλή άμυνα, κάτι που φαίνεται κι από το σκορ. Από τον ΚΑΟΔ ξεχώρισε ο Φλάουερς κι ο Γιώργος Καλαφατάκης κρατά την εικόνα του δεύτερου δεκαλέπτου, αφού μόνο σε εκείνο η ομάδα του μπόρεσε να δει στα μάτι τον ΠΑΟΚ που στο τέλος επικράτησε 76-51.

Τα δεκάλεπτα: 23-7, 36-23, 52-36, 76-51
ΠΑΟΚ (Μαρκόπουλος): Καλαμπάκας 3 (1), Στίγκερς 10, Καλαμπόκης 2, Γκίντενς 13 (1), Γκόρι 20 (1), Γιαννακίδης 5, Αράπης 8 (1), Καλλές 5, Αντριουσκεβίτσιους 10.
ΚΑΟΔ (Καλαφατάκης): Σάντερς 14, Φλάουερς 11 (2), Καρύδας 10, Χαραλαμπίδης 4, Μπένας 3, Τσέρανιτς 3, Αθηναίου 2, Χούμας, Μισέλ 2, Ιωακειμίδης 2.