Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ: ΗΤΤΑ "ΕΚΤΟΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ" ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΟΔ

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας 74-66

Έχασε χθες ο ΚΑΟΔ στην Καλαμαριά σε ένα παιχνίδι που είχε 2 όψεις.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με ένα πολύ καλό ΚΑΟΔ που ξέφυγε μέχρι και 17 πόντους, παίζοντας ωραίο μπάσκετ που σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δεν φαινόταν ότι μπορούσε να ανατραπεί το αποτέλεσμα από τους γηπεδούχους.

Δυστυχώς στο 3ο δεκάλεπτο οι παίκτες της δραμινής ομάδας έπαιξαν σαν υπνωτισμένοι και κατάφεραν να μην  σημειώσουν κανένα πόντο αλλά αντίθετα δέχτηκαν 24 πόντους με ένα επιμέρους σκορ 24-0. Στο 4ο δεκάλεπτο αν και πλησίασαν στους 4 πόντους και έδειξαν ότι μπορούσαν να κερδίσουν το ματς, τελικά δεν τα κατάφεραν.

Ελπίζουμε η χθεσινή ήττα να μην βγάλει εκτός στόχων τον ΚΑΟΔ, γιατί έχει χρόνο να επανορθώσει τα πράγματα.

Δεκάλεπτα: 17-24, 32-46, 56-46, 74-66

Διαιτητές: Μελανίδης, Κωνσταστινέλης

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης, Αντώνης): Παπαδόπουλος, Γκαντίδης Θ. 13(3), Σμυρλής 3(1), Μπαγκντασαριάν, Πολυμένης 24(4), Λαγός 17(3), Βεργόπουλος, Γκαντίδης Μ. 9, Μπακογλίδης, Αλεξίου 4, Μακούλης 4.

ΚΑΟ Δράμας (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης, Σιταρίδης, Στυλίδης 20, Γαϊτανίδης 5, Γρηγοριάδης 2, Μελιάδης, Γεωργιάδης, Κουμλέλης 10, Μπόζης 7, Χαρισμίδης, Μπέσσας, Μούκας 22(2).