ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Κυριακή 7 Δεκεμβρίου 2014

Γ΄ΕΘΝΙΚΗ - Ν, ΣΚΟΠΟΣ - ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 90-71

ΟΡΦΕΑΣ- ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 90-71

Ενά πολύ παραγωγικό παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν απόψε στο κλειστό γυμναστήριο του Νέου Σκοπού. Ο Ορφέας υπέταξε τους Τιτάνες προσφέροντας σκορ και θέαμα στον κόσμο του.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά θέλοντας από νωρίς να δείξουν στους φιλοξενούμενους ποιος είναι το αφεντικό στο παρκέ. Οι «ασπρόμαυροι» προηγήθηκαν 14-6 (6:15), με τους Δραμινούς να μειώνουν σε 14-12 (3:00), αλλά το σύνολο του Φώτη Κοκολιού «τρέχοντας» 7-0 σερί βρέθηκε στο +9 (21-12, 1:52). Το εναρκτήριο δεκάλεπτο τελείωσε με 26-13.

Στη δεύτερη περίοδο ο Ορφέας παρουσίασε μεταπτώσεις στην απόδοσή του (33-24, 3:25) δίνοντας έτσι τη δυνατότητα στους «πορτοκαλί» να τον πλησιάσουν (35-32, 2:15). Το δεκάλεπτο έκλεισε με 43-36

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Σερραίοι «πάτησαν» γκάζι και δεν κοίταξαν ξανά πίσω τους (49-36, 54-40, 4:13). Η περίοδος έληξε 61-44.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Ορφέας διαχειρίσθηκε συνετά το υπέρ του προβάδισμα (68-51, 75-57, 4:30) κατακτώντας δίκαια το ροζ φύλλο αγώνος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 26-13, 43-36, 61-44, 90-71
Διαιτητές: Κατωτικίδης-Μελανίδης
ΟΡΦΕΑΣ ΝΕΟΥ ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 9 (2), Ντίκογλου 4, Καβαργύρης, Σουλούγκας 12 (1), Κουτσιαντζής, Αξιαρλής, Τσανάκας 5 (1), Καδής 21 (5), Χατζηπέτρου 8, Ιωσηφίδης Κηπουρός 12(1), Γκουτζιομήτρος 16, Καντζουρίδης 3 (1).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γρηγοριάδης): Γαϊτάνης 4, Μανιώτης 22 (4), Καρατσομπάνης 13 (2), Τοσουνίδης, Υφαντόπουλος 7 (1), Γεδίκης 2, Εξουζίδης 12, Γρηγοριάδης 9 (3), Χατζόπουλος 2. Κακατσίδης.