Κυριακή 3 Φεβρουαρίου 2013

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ.

ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ- ΤΙΤΑΝΕΣ 58-40

Πολύ καλύτερος στην τελευταία περίοδο ο Παναθλητικός επικράτησε στο ντέρμπι κορυφής στις Συκιές των Τιτάνων Δράμας με 58-40.
Οι παίκτριες του Σίμου Συρόπουλου ήταν από την αρχή μπροστά στο σκορ χωρίς να μπορούν να ξεφύγουν κάτι που συνέβη στο τελευταίο δεκάλεπτο με πολύ καλή άμυνα και ευστοχία στα τρίποντα.
Η ομάδα των Τιτάνων έχει πολλά παράπονα από το διαιτητικό δίδυμο, που υπέπεσε σε πολλά λάθη, τα οποία ήταν σε βάρος της φιλοξενούμενης ομάδας. Ειδικά ο δεύτερος διαιτητής ήταν κυριολεκτικά απαράδεκτος.
Δεκάλεπτα: 12-8, 24-20, 39-35, 58-40,
Διαιτητές: Μελανίδης-Λάδας
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ(Συρόπουλος):  Χαιριστανίδου 15, Μιχαλιά, Αναστασιάδου 4, Ιγνατίου 2, Τσαμπούρη 17(3), Ταρπάγκου 6, Πετρίδου, Γράψα, Γιαρένη Ε., Γιαρένη Σ. 4, Κωτούλα 10(2).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γαϊτάνης): Γαϊτάνη Ε. 5, Γεράκου 1, Τόγα 2, Γαϊτάνη Α., Γιαντσιώρη 6, Πελτέκη 3(1), Κουτούση 23, Δημητρακούδη