Δεκάλεπτα: 19-16, 41-30 (ημ.), 54-43, 64-52
Ορφέας Νέου Σκοπού : Δούμας 5(1), Καραμπατζάκης 2, Παπαστεργίου 4, Δροσινός 10(2), Επαμεινώνδας 6, Δάγκουλας, Θεοδωρόπουλος 2, Θεοφανίδης 3(1), Καλαντίδης 4, Γιοβάνης 6, Κοτόπουλος 10, Λουλούδης 12.
Δοξάτο: Αραβίδης 10, Μαζαράκης 6, Αθανασιάδης 10(1), Κυριακού 2, Βολτσάκης 1, Κοπαράνης 9(1), Γετερίδης 11(1), Πορφυριάδης 3(1).

ΚΑΟ ∆ΡΑΜΑΣ- ΑΣΤΕΡΑΣ 56-50

Την 13η νίκη του πέτυχε ο ΚΑΟΔ στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΚΑΣΑΜΑΘ το Σάββατο και παραμένει αήττητος στο πρωτάθλημα.
Οι παίκτες του Νίκου Γρηγοριάδη έπαιξαν πολύ καλή άμυνα σε όλο το παιχνίδι, όμως δεν ήταν τόσο αποτελεσματική στην επίθεση σημειώνοντας μόνο 56 πόντους, τους πιο λίγους στα 13 παιχνίδια που έδωσε.
Στην πρώτη περίοδο οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χερί, ο ΚΑΟΔ ήταν αυτός που κράτησε το προβάδισμα με το 18-17 να είναι το σκορ της πρώτη περιόδου. Στην δεύτερη περίοδο ο ΚΑΟΔ συνέχιζε να παίζει καλή άμυνα αλλά είχε πολλά προβλήματα στο επιθετικό κομμάτι και αδυναμία στα σουτ που χρειάζονταν ο ΚΑΟΔ για πάρει διαφορά, με την 2η περίοδο να κλείνει 28-27.
Στην επανάληψη ο ΚΑΟΔ και ο Αστέρας συνέχιζαν στον ίδιο ρυθμό, δηλαδή να παίζουν καλή άμυνα και να πηγαίνει το παιχνίδι στην δύναμη. Ο ΚΑΟΔ λοιπόν στην 3η περίοδο έπαιξε καλό μπάσκετ έτρεξε σε όλο το γήπεδο, δευτερόλεπτα πριν λήξη το τρίτο δεκάλεπτο πήρε διαφορά τεσσάρων πόντων όμως στο τελευταίο σουτ ο Αστέρας μείωσε σε 38-37.

Στην τελευταία περίοδο, ο ΚΑΟΔ ήταν ανώτερος παίζοντας για ακόμα μια περίοδο καλή άμυνα, αλλά έπαιξε και καλή επίθεση σημειώνοντας 18 πόντους στην τέταρτη περίοδο κερδίζοντας τελικά 56-50.

Διαιτητές: ΞΕΝΙΚΑΚΗΣ- ΖΑΧΑΡΙΑ∆ΗΣ
Δεκάλεπτα :17-16,28-27,38-37,56-50 ΚΑΟΔ: Γαϊτανίδης Ε 6(2) Γαϊτανίδης Β 2, Χαρισμίδης 20(1) Θεοδωρίδης 2 ,  Ροξένος . Γρηγορίου Καρατσομπάνης 10(1) Αμπελακιώτης 11(1) Σαββόγλου, Κουταλίδης 2 , Μελιάδης 3(1), Λαζαρίδης 2

Αστέρας Καβάλας : Χαριζάνης14(2),  Μπορμπίλης 9,  Μποζης 11(2),  Ζωηρός 3(1), Αρβανιτάκης 2,  Κούντας 2,  Σουλίδης 5(1),  Μοσχόπουλος 2