ΕΚΑΣΑΜΑΘ- ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ Α΄ΑΝΔΡΩΝ 12/13-10-2019

ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2019

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ- ΟΡΦΕΑΣ 66-59

Οι Τιτάνες θα αποκτήσουν το προβάδισμα στο σκορ από την αρχή της αναμέτρησης,
ο Ορφέας από την άλλη  δεν επέτρεψε στους γηπεδούχους να αποκτήσουν διαφορά ασφαλείας με το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου στο 16-10. Η δεύτερη περίοδος θα κυλήσει στο ίδιο τέμπο, αμφότερες οι ομάδες βρισκόντουσαν κοντά στο σκορ με τους γηπεδούχους να κρατούν την υπεροχή και το προβάδισμα  35-30.

Στην 3η περίοδο η διαφορά κάποια στιγμή μειώθηκε στον πόντο 41-40 προκαλώντας το ανάλογο άγχος στην πλευρά των γηπεδούχων. Η συνέχεια όμως δεν θα είναι ανάλογη, οι Τιτάνες πέρασαν στην αντεπίθεση τρέχοντας ένα σερί 17-5 το οποίο ουσιαστικά εξασφάλισε την νίκη. Η περίοδος θα ολοκληρωθεί με το σκορ στο 57-46.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι  το πάλεψαν  αλλά η νίκη κατέληξε επάξια στην πλευρά των Δραμινών με 66-59.
Δεκάλεπτα: 16-10, 35-30 ,57-46 ,66-59

Τιτάνες (Κακατσίδης) :Γιαννόγλου, Νέδης, Τζήκας 7, Υφαντόπουλος 4, Μπακάλης 13, Κούστας, Δημητρίου 9(1), Κολοβής 4, Σπυριδόπουλος 8, Βιδάκης 3(1), Τοσουνίδης 18(1)

Ορφέας (Γκαβανόζης) :Δούμας, Καραμπατζάκης 4, Παπαστεργίου 4, Δροσινός 7(1),Δάγκουλας, Επαμεινώνδας, Θεοδωρόπουλος 7(1),Θεοφανίδης, Καλαντίδης 14(3),Λουλούδης 11(1),Κοτόπουλος 2, Χαβαλές 9.

∆ΟΞΑΤΟ- ΑΕ ΣΕΡΡΕΣ 50-45
 Καλύτερο το Δοξάτο βελτίωσε την εμφάνιση του στο β΄ημίχρονο και κέρδισε δίκαια το παιχνίδι.
Δεκάλεπτα: 15-15, 21-23 (ημ.), 36-34, 50-45