Τρίτη 24 Μαρτίου 2015

Α΄1 -Ο ΚΑΟΔ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟΝ ΟΣΦΠ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΑΟΔ 72-62olympiacos-kaod-printezis

Η ομάδα του Κώστα Μέξα ήταν ανταγωνιστική σε όλο τον αγώνα και δεν άφησε τους «ερυθρόλευκους» να ξεφύγουν στο σκορ. Ο Ολυμπιακός έπαιζε χωρίς τους Σπανούλη, Σλούκα, Πέτγουεϊ, Τσαϊρέλη, Καββαδά, όμως και ο ΚΑΟΔ είχε δύο σοβαρές απουσίες, των Τσαλδάρη και Σλαφτσάκη.

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε στο 19-14. Ο ΚΑΟΔ μείωσε σε 21-19 και το ημίχρονο βρήκε τους γηπεδούχους μπροστά με 36-27.

Οι Δραμινοί έφτασαν μέχρι τους 3 πόντους (40-37 και 44-41) αλλά ο Ολυμπιακός με σερί 7-0 (και... τετράποντο του Κατσίβελη) έκλεισε την τρίτη περίοδο στο 51-41. Ο ΚΑΟΔ κατάφερε να μειώσει ως τους 6 πόντους (53-47) αλλά ο Ολυμπιακός με σερί 7-0 έφτασε στο 63-49 στο 35' και δεν ανησύχησε.

Τα δεκάλεπτα: 19-14, 36-27, 51-41, 72-62.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Σφαιρόπουλος): Χάντερ 4, Ντάνστον 8, Ντάρντεν 9 (1), Παπαπέτρου, Λαφαγιέτ 11, Λοτζέσκι 13, Χριστοδούλου, Πρίντεζης 10 (1), Αγραβάνης, Μάντζαρης 8 (2), Καββαδάς 2, Κατσίβελης 7 (2).

ΚΑΟΔ (Μέξας): Τρότερ 3, Χάρις 4, Γεωργάκης, Άτκινς 11 (1), Όντομ 12 (2), Σπυριδωνίδης, Μισέλ 7, Ζάρας 11 (1), Λο 4, Χρυσικόπουλος 3 (1), Παπαμακάριος 7.