Σάββατο 28 Ιουνίου 2014

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ- 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ.

ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ΠΑΤΡΑΣ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ 68-75.

Νίκη που την πίστεψαν και πάλεψαν γιαυτό κατάφεραν επί της Πάτρας τα παιδιά των Τιτάνων Δράμας. Αν και έχαναν στο 1ο ημίχρονο με 31-28, με ένα επί μέρους σκορ 12-26 στο τρίτο δεκάλεπτο φέρανε την ανατροπή στο παιχνίδι και κέρδισαν με χαρακτηριστική άνεση. Ο Θ. Γρηγοριάδης ήταν ασταμάτητος έκανε ότι ήθελε στην επίθεση αλλά και τα υπόλοιπα παιδιά έδωσαν τα πάντα για την νίκη. Επόμενο παιχνίδι το Σάββατο στις 15:00 με τον Μαντουλίδη.
Δεκάλεπτα: 14-11, 31-28, 43-54, 68-75
Διαιτητές: Ραχιώτης-Στρέμπας
ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΔΑ ΠΑΤΡΑΣ (Μπερδέσης): Αζαριάς 15(1), Παρασκευόπουλος, Σπανός, Μπαζίνας 2, Ντρέου, Σερέτης 6, Στάνκοβιτς 2, Κασπίρης 3(1), Οικονομόπουλος, Πολυδωρόπουλος 18(2), Τάταρης 18, Σακελλαρίου 4.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ(Θεοδοσιάδης): Γαϊτάνης 15(2), Καραγιαννίδης, Κωνσταντινίδης, Κακατσίδης 8, Γρηγοριάδης 42(4), Παρλακίδης 2, Μασάδης, Μπέσσας, Χατζόπουλος 6(1), Καγγελίδης, Παναγιώτου, Δημούδης 2.

Δηλώσεις Θεοδοσιάδη:

Στέφανος Θεοδοσιάδης (Τιτάνες Δράμας): «Λύθηκαν το πόδια των παικτών μου. Πείσμωσαν από τις δυο προηγούμενες ήττες και βρήκαν την δύναμη να παλέψουν. Θα κρατήσω μόνο την ψυχή που κατέθεσαν στο παρκέ και συνεχίζουμε την προσπάθεια μας»