ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Κυριακή 10 Μαρτίου 2013

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΤΙΤΑΝΕΣ- ΡΥΣΙΟ 38-37.

Πολύ μεγάλη νίκη για τις γυναίκες των Τιτάνων, επί της αήττητης μέχρι τώρα, ομάδας του Ρυσίου. Το παιχνίδι ήταν πολύ κακό ποιοτικά, αυτό το δείχνει εξάλλου και το τελικό σκορ 38-37. Οι Τιτάνες είχαν πολύ καλή απόδοση στο 1ο ημίχρονο που προηγήθηκαν με 12 πόντους διαφορά. Στο δεύτερο ημίχρονο λόγω της κούρασης ( η ομάδα κατέβηκε να αγωνιστεί μόνο με 7 παίκτριες) και του προβλήματος με τα φάουλ έπεσε ο ρυθμός με συνέπεια να πλησιάσει το Ρύσιο και να διεκδικήσει το παιχνίδι. Μάλιστα ο  διαιτητής Ντόγκας σφύριξε ανύπαρκτο φάουλ στα 0,4 του δευτερολέπτου. Η παίκτρια του Ρυσίου Κυζιρίδου ευστόχησε μόνο σε μία βολή και έτσι έληξε το παιχνίδι με νικήτρια την ομάδα των Τιτάνων.

Δεκάλεπτα: 15-14, 28-16, 32-21, 38-37
Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Γαϊτάνης): Γαϊτάνη Ε. 5(1), Τόγα, Γιαντσιώρη 4, Πελτέκη 9, Κουτούση 18, Δημητρακούδη 2, Κυριακίδου.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ (Καφαντάρη): Μαραγκού 2, Σαμαρά 1, Ρούσσου, Γιαννοπούλου 5, Μούρτου 10, Μπαμπικέρ 4, Ταυροπούλου, Κυζιρίδου 15(2), Γιανάτση