ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ

Δευτέρα 19 Μαρτίου 2018

Α΄2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΗΤΤΑ ΕΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

Τιτάνες Δράμας – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 48-73

Πολύ καλά ξεκίνησε το παιχνίδι η Δραμινή ομάδα και κατάφερε να προηγηθεί με 15-7 στο 6΄. Στο σημείο αυτό έπαθε  μπλακ άουτ στην επίθεση και στην άμυνα άφηνε όλα τα σουτ από την περιφέρεια χωρίς πίεση,με συνέπεια  να δεχθεί ένα 0-19 και με αυτόν τον τρόπο να κλείσει το α΄δεκάλεπτο με σκορ 15-26.Το επί μέρους  σκορ στο β΄δεκάλεπτο ήταν 3-10 αλλά η ομάδα των Τιτάνων έκανε να βάλει καλάθι περίπου 11΄σκοράροντας λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο.
Στο β΄ημίχρονο η κατάσταση δεν άλλαξε για τους Τιτάνες παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των παικτριών της Δραμινής ομάδας.
Η αντίπαλη ομάδα παρουσίασε ένα πολύ καλό σύνολο,καθοδηγούμενο από μία πολύ καλή play maker, την Εμμανουηλίδου, και απέδειξε ότι δίκαια βρίσκεται σε αυτή τη βαθμολογική θέση.
Διαιτητές: Γιαννούλης-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 15-26, 18-36, 36-57, 48-73
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Τερτλίδου 2, Μαραγκού 16(2), Καριώτη, Τόγα 5(1), Σαμουλαδά 6(1), Τζιαμπάζη 5(1), Κοσκερίδου, Γιαντσιώρη 14, Βαρσάμη, Αρσένογλου.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Καμπίτση 12(2), Εμμανουηλίδου 15(2), Καλομιτσίνη 20(6), Κουλακιώτη 3, Ψαρρά 5, Τσαγκαρίδου, Τζίκου 14, Παπαδάκη 4, Κουλαρτσά, Βασλαματζή.