Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2017

ΗΤΤΑ ΜΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΟΙ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας 65-59

Πολύ καλή η Δραμινή ομάδα στα 2 πρώτα δεκάλεπτα με μόνο κακό σημείο το φόρτωμα των ψηλών παικτριών με φάουλ. Στο 3ο δεκάλεπτο η πίεση του Ηρακλή και τα λάθη των παικτριών των Τιτάνων και  τα χαμένα αμυντικά ρημπάουντ, έδωσαν το προβάδισμα στην ομάδα της Θεσ/νίκης. Στο 4ο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε και τους +9, αλλά η Δραμινή ομάδα ισοφάρισε 59-59 με τρίποντο της Ελευθερίας Γαιτάνη. Οι τελευταίες επιθέσεις δεν είχαν το αναμενόμενο αποτέλεσμα και έτσι η ομάδα των Τιτάνων έχασε με 6 πόντους μια διαφορά που είναι ανατρέψιμη στο 2ο γύρο.
Διαιτητές: Γκέκας, Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 15-16, 28-32, 48-44, 65-59
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 6, Ελευθεριάδου 5 (1), Παπαβασιλείου 21 (2), Γιαννοπούλου 1, Γιαννούδη 4 (1), Μυγδαλιά 2, Κλιματάκη, Δημητριάδου 6, Τζιότζιου 2, Λογδανίδου 6, Θωμά 8 (2).
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Μαραγκού 13 (1), Καριώτη, Τόγα 3 (1) Σαμολαδά 9(2), Γαϊτάνη Α. 6, Τζιαμπάζη 3 (1), Γαϊτάνη Ε. 17 (2), Γιαντσιώρη 8.