Σάββατο 2 Μαρτίου 2024

ΚΑΟΔ: ΝΙΚΗ ΕΛΠΙΔΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

ΚΑΟ Δράμας-Πανσερραϊκός 90-89 παρ.

Μπορεί να είναι εικόνα 6 άτομα, άτομα που παίζουν αμερικανικό ποδόσφαιρο, άτομα που παίζουν μπάσκετ και κείμενο                                       Μεγάλη νίκη σήμερα για τον ΚΑΟΔ επί του Πανσεραικού.

Η Δραμινή ομάδα είχε ένα πολύ άσχημο ξεκίνημα και στο ημίχρονο έχανε με 17 πόντους. Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα αφυπνίστηκε και παίζοντας καλό μπάσκετ μείωνε το σκορ. Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση  και 20" πριν τη λήξη της, η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν μπροστά με 87-89. Στην τελευταία και καθοριστική επίθεση ο Αγγελόπουλος με τρίποντο έδωσε την πρωτοπορία στον ΚΑΟΔ με 90-89 που ήταν και τελικό σκορ, αφού στα τελευταία 7" ο Κάπελαν του Πανσεραικού δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Διαιτητές: Δέλλας-Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Β.

Δεκάλεπτα: 11-22, 29-46, 58-62, 84-84 (κ.αγ.), 90-89

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Βουκίσεβιτς 32 (3), Μπόζης 9 (1), Αγγελόπουλος 19 (3), Μαραβέγιας 13 (1), Παπαδόπουλος 9, Μπέσσας 4, Γρηγοριιάδης, Παπαπασχάλης 4, Στεφανίδης.

Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Τσιόγκας 9, Κουτουξίδης 21 (2), Ντίνος 3 (1), Καπελάν 22 (4), Κεραμάρης7, Γεωργιανός 7 (2), Μπρατσιάκος 10 (2), Γεωργιάδης 7 (1), Πεχλιβανίδης 3, Θεοδοσιάδης