Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022

ΕΚΑΣΑΜΑΘ: ΗΤΤΑ ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗ

Μπορεί να είναι εικόνα 7 άτομα, άτομα που κάνουν σπορ και εσωτερικός χώρος

Αγία Βαρβάρα - Προσοτσάνη 93-43
Ξεκίνημα δεύτερου γύρου με φυσιολογική ήττα για την Προσοτσάνη στα Ποταμούδια Καβάλας από την Αγία Βαρβάρα.
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για ένα δεκάλεπτο (19-19). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, με ένα επιμέρους 34-10 η τοπική ομάδα πήρε διαφορά ασφαλείας και πήγε στα αποδυτήρια με σκορ 53-29.
 Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δύο αποβολές που δέχθηκαν οι φιλοξενούμενοι (Δουλκέρογλου και Παλτόγλου) και το επιμέρους 29-6 κλείδωσε τη νίκη για την γηπεδούχο ομάδα  και έτσι το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.

Διαιτητές : Τζάθα – Κατρακάρης
Δεκάλεπτα : 19-19, 53-29, 82-35 και 93-43
 Αγία Βαρβάρα (Μυτικόπουλος) Μπαλαμπουγιούκης Δημ 7(1), Χατζηαβραμίδης 11, Μόμτσος 9(1), Μητρούλης 3(1), Πρεμέτης 6, Μπαλαμπουγιούκης Πελ. 5(1), Σουλίδης 6, Βασιλόπουλος 16(3), Πέπα 6, Θανάση, 5(1), Λαζαρίδης 6, Χάιτας 13(1).
 Προσοτσάνη (Πολυμένης)  Νυμφόπουλος 2, Ρέντος 9, Μπεσέλλος 4, Παλτόγλου 18(4), Δημαρίδης, Στάικος, Ουζούνης 4, Πασδέρης 5, Δουλκέρογλου 1.