ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ: ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ-ΚΑΟΔ 69-52

ΠΑΝΣΕΡΑΙΚΟΣ - ΚΑΟΔ 69-52

Ο ΚΑΟΔ ΟΠΩΣ ΠΑΡΑΤΑΧΘΗΚΕ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

Τον ΚΑΟΔ υποδέχθηκε  στο κλειστό γυμναστήριο της κοιλάδας των Αγίων Αναργύρων ο Πανσερραϊκός.

Οι δύο ομάδες στα πλαίσια της προετοιμασίας τους ενόψει της έναρξης των επίσημων αγωνιστικών τους υποχρεώσεων στο Κύπελλο Ελλάδος και στα πρωταθλήματα της Β' και Γ' Εθνικής κατηγορίας αντίστοιχα, έδωσαν φιλικό αγώνα.

Αναφορικά με την εικόνα της αναμέτρησης το συγκρότημα του Γιάννη Κακιούζη μπήκε στη θέση του οδηγού από νωρίς (9-4 στο 5').

Τα «λιοντάρια» παίζοντας καταπληκτική άμυνα στο δεύτερο μισό της περιόδου εξασφάλισαν διαφορά 14 πόντων (20-6).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι εξακολουθούσαν να έχουν το πάνω χέρι στον αγώνα. Η περίοδος ολοκληρώθηκε με 32-15.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΚΑΟΔ αντεπιτέθηκε «ροκανίζοντας» τη διαφορά (45-36 στο 29'). Η περίοδος έληξε 48-38.

Οι Δραμινοί συνέχισαν να είναι απειλητικοί και στο τέταρτο δεκάλεπτο της συνάντησης (59-52 στο 36').

Ο Πανσερραϊκός όμως δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να τον πλησιάσουν περισσότερο στο σκορ και με 10-0 σερί στο κλείσιμο του παιχνιδιού έφτασε εύκολα στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Δεκάλεπτα: 20-6, 32-15, 48-38, 69-52

Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Μιλόσεβιτς 10 (2), Γρίψιος 10 (2), Γεωργιανός 12 (4), Κεραμάρης 6, Μπίλιος 11 (2), Μάντζιος 12, Ντίνος 6 (2), Χατζόπουλος 2, Αχτσής.

Από τον ΚΑΟΔ ξεχώρισαν οι: Στυλίδης (13π.), Καβαργύρης (10 π.), Κουμλέλης (8 π.) και Γρούδος (8 π.).