Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018

Α΄2 ΓΥΝΑΙΚΩΝ- ΕΧΑΣΑΝ ΑΠΟ ΜΙΑ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΟΙ ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ- ΗΡΑΚΛΗΣ 43-72
                        Φωτογραφία του χρήστη Titanes Women B.C.

Ήττα εντός έδρας για τους Τιτάνες Δράμας από τον Ηρακλή σήμερα στο Κρακτίδη και μάλιστα με το ευρύ 43-72. Η Δραμινή ομάδα στο α΄ημίχρονο ήταν πολύ καλή και ήταν μπροστά στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Ηρακλή ανέβασε στροφές,  ο προπονητής της φιλοξενούμενης  ομάδας με συνεχείς αλλαγές στις παίκτριες και με πολύ πίεση στην πολύ καλή play maker Θάλεια Μαραγκού, δημιούργησε μεγάλο πρόβλημα στην γηπεδούχο ομάδα, η οποία δεν είχε εναλλακτικές λύσεις λόγω των πολύ σημαντικών απουσιών και έχασε δίκαια.
Δεκάλεπτα: 12-9, 26-27, 36-53, 43-72
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Χατζηκώστας
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μάρκου):  Τερτλίδου, Μαραγκού 16(2), Καριώτη, Τόγα 2, Σαμουλαδά 16(3), Τζιαμπάζη, Γιαντσιώρη 9, Βαρσάμη, Αθανασιάδου, Αρσένογλου.
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος): Παπαβασιλείου 6, Τσουμπερλή 4, Γιαννοπούλου 5, Ελευθεριάδου 9(2), Θωμά 9(3), Τζιότζιου 10, Γιαννούδη 8, Μυγδαλιά 9(1), Πάππα, Πάπα, Λογδανίδου 12, Καλογρίδου.